مقالات سئو

آیا محتوای جدید تولید کنیم یا اینکه محتوای قبلی را آپدیت کنیم؟

تولید محتوا یا آپدیت

⁉️آیا محتوای جدید تولید کنیم یا اینکه محتوای قبلی را آپدیت کنیم؟

✅پاسخ دادن به این سوال به استراتژی تولید محتوای شما، اینکه تا الان چگونه محتوا تولید کرده اید، روی چه موضوعاتی تمرکز کرده اید و یا اینکه هدفتان از تولید محتوا در آینده چیست، بستگی دارد.

بعضی از دوستان فکر می کنند هرچه تعداد صفحات سایت شان بیشتر در گوگل ایندکس شده باشد بهتر است. بله البته همینطور است ولی نه به هر قیمتی! همیشه در نظر داشته باشید که کیفیت بر کمیت ارجحیت دارد. پس بهتر است دست از تولید محتوای بی کیفیت بردارید.

ایجاد محتوای جدید نیازمند صرف وقت، انرژی و هزینه بسیار است؛ از این رو باید به پست های قدیمی به عنوان یک سرمایه نگاه کنید و آنها را همانند دارایی های تجاری حفظ کنید.

⁉️چرا باید محتواهای قدیمی را آپدیت کنیم؟

✅زیرا ممکن است آن مطلب متعلق به همان زمانی بوده که آن را منتشر کرده اید و از نظر محتوای زمانی دیگر ارزشی ندارد و بازدید کننده میلی به خواندن آن ندارد و بعضا ممکن است به افت بازدید منجر شود.

⁉️چگونه متوجه شویم کدام پست ها نیاز به آپدیت شدن دارند؟

با کمک ابزار تجزیه و تحلیل گوگل، به نحوه تعامل کاربران با پست های خود، مدت زمان صرف شده در صفحات و سرعت پرش بین پست ها توجه کنید. اگر میزان بازدید کم شده باشد، می توانید با آپدیت کردن آن را بهبود دهید.
فقط حواستان باشد مقالاتی که طرفدار زیادی ندارند را آپدیت نکنید.

⁉️از چه روش هایی برای آپدیت محتوای قدیمی باید استفاده کنیم؟

✅گاهی اوقات ممکن است کلمات کلیدی شما در گذر زمان و متناسب با تغییر عادات و علایق کاربران، قابلیت خود را از دست داده باشند و مجبور باشید که آنها را آپدیت کنید. برای این کار می توانید از سیستم جستجوی گوگل برای آشنایی با آخرین کلید واژه هایی که کاربران درباره آن جستجو می کنند استفاده کنید.

✅پست های خود را طولانی تر کنید؛ محتویات پست باید ساده و قابل فهم باشند، از کلمات راحت و محاوره ای استفاده کنید و جملات و پاراگراف های استفاده شده نیز کوتاه باشند.

✅همچنین می توانید مقالات سایت تان را با اضافه کردن تصاویر مرتبط، ویدیو و فایل های صوتی آپدیت کنید؛ طوری که طولانی تر از مقالات رقبای شما به نظر برسند.

🔰نتیجه گیری : اگر قصد دارید تغییرات بسیاری در محتوای خود ایجاد کنید و می خواهید آن را به کلی تغییر دهید، پس باید به آن به دید یک محتوای جدید و تازه نگاه کنید؛ اما تا زمانی که به اندازه کافی پست های قدیمی بازیابی شده داشته باشید، نیازی به پستهای جدید ندارید و با این کار دیگر نیازی نیست تا وقت، انرژی و هزینه برای تولید یک محتوای جدید صرف کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا